Koltuk Kaplama/Koltuk Kaplama

Koltuk Kaplama

ÇALİŞMA SİSTEMİMİZ 

                         

* Koltuklarınız evinizden alınıp atölyeye geldikten sonra  eskiyüzleri ve süngerlerin tamamı  sökülür iskelet tamiratı yapılıp cilalı yerler zımpara edilir istenilen renk’de  boyası ve cilası yapılır koltuklarınız yeniden süngerlenip kaplanır ..

* Kaplanan işlerde  kol sırt süngerleri  19-28-dansite,veya  24-dansite kuştüyü pembe sünger  farklı kalınlıklarda ve yumuşaklıkta kullanılabilir. 

* Biz oturma guruplarının alt minderlerine-mutlaka ( 30 veya 35-danste HR ) Sünger kullanıyoruz, yaklaşık mukavemet süresi 10 yıldır. Basma kaldırma kuvveti yüksek ve rahat bir süngerdir......

Sünger ve kumaş arasına  koruyucu elyaf  astar, sırt yastıkları ve kırlentlerde boncuk elyaf kullanıyoruz..

.................................                                                                                                 

 

HR SÜNGERLERİ

* HR Süngerleri  Yüksek esneklik ve kaliteye sahiptir. Standart süngerlere göre daha dayanıklıdır. Destek katsayıları yüksektir. Basma-bırakma kuvvetleri birbirine yakındır. Bu sebepten oturma ünitelerinde daha yüksek bir konfor özelliği sağlarlar..Bunlara ek olarak alev geciktirme özellikleri de vardır. Alev kaynağı devamlı tutulursa yanarlar, ancak alev kaynağı çekilirse kendi kendilerini söndürürler

.................................

 

KOLTUK KAPLATIRKEN YAPILMASI GEREKENLER

* Koltuklarınızı kaplatırken encok dikkat etmeniz gereken mutlaka koltuklarınızın iskelet kalacak şekilde sökülüp yeniden yapılmış olması süngerlerinin tamamen yenilenmesi ve tabiki kullanılan sünger malzeme kalitesi..

.................................

 

KUMAŞ ve SÜNGER SEÇİMİ     

* Kumaş seçimi önemlidir. Terletmeyen silinebilen yumuşak dokulu kumaşları tercih etmelisiniz. Ayrıca koltuğunuzda Deri ve kumaş Kombinasyonuda uygulayabilirsiniz Koltuklarınızın süngerleri en az 32 dns olmalıdır. Minder ve yastıklar mutlaka uzun fermuarlı olmalıdır, Sünger ve kumaş arasına mutlaka koruyucu elyaf ve astar kullanılmalıdır. Kumaş temizliği yıkama talimatına uygun haraket edilmelidir kimyasal temizleyiciler kullanılmamalıdır sabun tozu tercih edilmeli 30 derecede yıkama yapabilir kurutmada direk güneş ışığından korunmalıdır.